Prishtina-Drita 0:1, Drenica-Llapi 2:0
18.03.2017 | 22:41
Janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 22-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Drita ka shënuar fitore shumë të rëndësishme si mysafire e Prishtinës, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, me rezultat 1:0. Kjo fitore i jep shpresa të mëdha skuadrës gjilanase në garën e mbijetesës, derisa për Prishtinën ky është një hap mbrapa në garën për titullin e kampionit. Golin e fitores për Dritën e shënoi futbollisti i ri, Leotrim Kryeziu, në minutën e 78-të, i cili arriti ta mposhtë pas dy tentimeve portierin prishtinas, Alban Muçiqi, pasi përfitoi nga topi i rikthyer nga traversa pas gjuajtjes së Arbnor Ramadanit. Drita ishte afër golit edhe në minutën e 58-të, por gjuajtja e Leotrim Kryeziut nga gjuajtja e lirë goditi traversën. Ndërkohë, në ndeshjen tjetër që u zhvillua në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, Drenica e mposhti Llapin, me rezultat 2:0. Rivaliteti i madh në këtë ndeshje bëri që gjyqtari Bajram Gashi të ndëshkojë madje pesë futbollistë me kartonë të kuq, tre te Llapi dhe dy te Drenica. Golat për Drenicën i shënuan Taulant Dajaku në minutën e 69-të dhe Kreshnik Lushtaku, në minutën e 78-të.ffk-kosova.com
 
E premte:
 Ferronikeli-Hajvalia 6:1
 
E shtunë:
Prishtina-Drita 0:1
Drenica-Llapi 2:0
 
E diel:
Trepça 89-Trepça
Ferizaj-Liria
Dhe Gjilani-Besa
 
Email to send to: *
Your name: *
Your E-mail: *
VALA SUPERLIGA -
Flamurtari 1 : 2 Liria 18.03.18 : 00:00
Vllaznia 0 : 0 Ferronikeli 18.03.18 : 00:00
Vëllaznimi 0 : 1 Drita 18.03.18 : 00:00
Besa 1 : 0 Gjilani 18.03.18 : 00:00
Llapi 3 : 3 Trepça 89 17.03.18 : 00:00
Drenica 1 : 0 Prishtina 17.03.18 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Drita 24 11 11 2 33 : 16 44
2 Prishtina 24 12 7 5 27 : 13 43
3 Liria 24 12 5 7 27 : 17 41
4 Ferronikeli 24 9 11 4 24 : 12 38
5 Llapi 24 11 5 8 35 : 26 38
6 Trepça 89 24 9 9 6 26 : 19 36
7 Gjilani 24 8 12 4 18 : 13 36
8 Drenica 24 10 5 9 23 : 21 35
9 Vëllaznimi 24 7 10 7 21 : 21 31
10 Besa 24 5 2 17 18 : 46 17
11 Flamurtari 24 3 6 15 16 : 38 15
12 Vllaznia 24 4 3 17 12 : 38 15