Trepça 89-Trepça 6:1, Gjilani-Besa 0:1, Ferizaj-Liria 0:0
19.03.2017 | 19:31
Janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 22-të, të fundit të fazës së dytë në Vala Superligë. Skuadra kryesuese në renditje, Trepça’89 ka shënuar fitore me rezultat bindës kundër  Trepçës, me shifrat 6:1. Në këtë mënyrë Trepça’89 iu revanshua rivalëve të qytetit për eliminimin në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës në mesjavë, derisa e ka ruajtur epërsinë prej 6 pikëve ndaj përcjellësit më të afërt, Ferronikelit.  Golat për Trepçën’89 i shënuan Fiton Hajdari (8’), Shpëtim Idrizi (30’), John John (41’), Florent Hasani (61’, 87’) dhe Rron Broja (69’), derisa golin e nderit për Trepçën e shënoi Enis Zabërgja (71’). Besa ka shënuar fitore si mysafire kundër Gjilanit, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e ka shënuar Xhevdet Shabani, në minutën e 83-të. Ndërkohë, një pikë të rëndësishme si mysafire e ka shkëputur Liria në duel me Ferizajn, duke e mbyllur ndeshjen baras, 0:0.ffk-kosova.com
Në javën e 23-të, takohen:
Trepça ‘89 – Liria
Feronikeli – Drenica
Prishtina – Ferizaj
Llapi – Drita
Besa – Trepça
Gjilani – Hajvalia
Email to send to: *
Your name: *
Your E-mail: *
VALA SUPERLIGA -
Flamurtari 1 : 2 Liria 18.03.18 : 00:00
Vllaznia 0 : 0 Ferronikeli 18.03.18 : 00:00
Vëllaznimi 0 : 1 Drita 18.03.18 : 00:00
Besa 1 : 0 Gjilani 18.03.18 : 00:00
Llapi 3 : 3 Trepça 89 17.03.18 : 00:00
Drenica 1 : 0 Prishtina 17.03.18 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Drita 24 11 11 2 33 : 16 44
2 Prishtina 24 12 7 5 27 : 13 43
3 Liria 24 12 5 7 27 : 17 41
4 Ferronikeli 24 9 11 4 24 : 12 38
5 Llapi 24 11 5 8 35 : 26 38
6 Trepça 89 24 9 9 6 26 : 19 36
7 Gjilani 24 8 12 4 18 : 13 36
8 Drenica 24 10 5 9 23 : 21 35
9 Vëllaznimi 24 7 10 7 21 : 21 31
10 Besa 24 5 2 17 18 : 46 17
11 Flamurtari 24 3 6 15 16 : 38 15
12 Vllaznia 24 4 3 17 12 : 38 15