Fitore të thella të Ramiz Sadikut, Liridonit dhe të Kurdës
20.09.2016 | 02:16
Gjatë fundjavës janë në tri grupe të Ligës Rajonale të Futbollit të Prishtinës janë zhvillua ndeshjet e javës së 3-të të stinorit të vjeshtës për edicionin e ri të garave 2016/2017. 
Skuadrat më cilësore mëtuese për titullin e kampionit në tri grupet janë veçuar me rezultate të thella ndaj kudnërshtarëve, Në këtë drejtim Kurda, Besëlidhja, Fushë Kosova, Vigani, Besëlidhja, Ramiz Sadiku kanë shënuar fitore bindëse.
Në grupin A, U-13, dy skuadra 2 Korriku A dhe Vigani kanë shënuar fitoret e treta radhazi dhe kryesojnë në renditje me nga 9 pikë.
Në grup moshën U-15, skuadra e inkuadruar në këto gara, Urbano është befasia më e këndshme. Ata kanë shënuar fitoren e tretë dhe kryesojnë të vetmuar në renditje me 9 pikë, kurse në këtë grup me U-17, renditjes i prijnë Liridoni dhe 2 Korriku B me nga 7 pikë me nga dy fitore dhe nga një barazim.
Në Grupin B, me U-13 fitoren më të thellë e ka shënuar Ramiz Sadiku i cili në stadiumin e Flamurtari ka mundur ekipin mikpritës Flamurtarin me rezultat të thellë 10:0. Në këtë grup moshë kryesojnë Arsenali dhe Ramiz Sadiku me nga 9 pikë.
Me U-15 në këtë grup renditjes i prinë Arsenali me 9 pikë, kurse me U-17, Rilindja kryeson e vetmuar me 9 pikë.
Në grupin  C, në tri grup moshat Kurda kryeson në renditje. Me U-13, Kurda dhe Ferronikeli C i prijnë renditjes me nga 9 pikë. Me U-15  dhe U-17 në këtë grup kryesojnë Kurda dhe Besëlidhja dhe Fushë Kosova me nga 9 pikë.
G.Kosumi
 
 
Email to send to: *
Your name: *
Your E-mail: *
GRUPI A U13 -
Roni 19 2 : 1 Urbano 16.04.17 : 00:00
Ferronikeli A 0 : 2 Besa 16.04.17 : 00:00
Kosova Pr 2 : 4 KEK-u 16.04.17 : 00:00
Prishtina A 2 : 3 Besa 16.04.17 : 00:00
Shqiponjat 0 : 7 2 Korriku A 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 2 Korriku A 14 14 0 0 94 : 5 42
2 Liridoni 14 11 1 2 45 : 21 34
3 KEK-u 14 11 0 3 83 : 19 33
4 Besa 16 9 1 6 47 : 30 28
5 Urbano 15 7 2 6 35 : 26 23
6 Roni 19 14 7 1 6 31 : 42 22
7 Prishtina A 14 6 0 8 32 : 37 18
8 Vigani 14 6 0 8 24 : 43 18
9 Kosova Pr 15 4 2 9 25 : 57 14
10 Ferronikeli A 15 1 0 14 11 : 70 3
11 Shqiponjat 15 0 1 14 9 : 86 1
GRUPI A U15 -
Prishtina A 6 : 0 Liridoni 16.04.17 : 00:00
Roni 19 1 : 1 Urbano 16.04.17 : 00:00
Ferronikeli A 2 : 4 Besa 16.04.17 : 00:00
Kosova Pr 5 : 1 KEK-u 16.04.17 : 00:00
Shqiponjat 1 : 6 2 Korriku A 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 2 Korriku A 15 13 1 1 89 : 12 40
2 Prishtina A 14 12 1 1 95 : 5 37
3 Roni 19 14 10 2 2 45 : 18 32
4 Kosova Pr 15 10 1 4 57 : 17 31
5 Liridoni 15 7 1 7 35 : 31 22
6 Urbano 15 6 3 6 34 : 16 21
7 KEK-u 14 4 2 8 25 : 34 14
8 Shqiponjat 14 4 1 9 22 : 36 13
9 Vigani 14 3 1 10 17 : 99 10
10 Besa 15 3 0 12 32 : 82 9
11 Ferronikeli A 15 1 1 13 11 : 112 4
GRUPI A U17 -
Prishtina A 2 : 3 Liridoni 16.04.17 : 00:00
Roni 19 1 : 2 Urbano 16.04.17 : 00:00
Ferronikeli A 4 : 0 Besa 16.04.17 : 00:00
Kosova Pr 0 : 0 KEK-u 16.04.17 : 00:00
Shqiponjat 0 : 7 2 Korriku A 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 2 Korriku A 14 12 2 0 59 : 11 38
2 Liridoni 15 9 3 3 43 : 22 30
3 KEK-u 14 8 5 1 30 : 16 29
4 Urbano 15 9 1 5 35 : 23 28
5 Shqiponjat 15 7 1 7 28 : 27 22
6 Kosova Pr 15 5 5 5 27 : 24 20
7 Besa 15 6 2 7 33 : 36 20
8 Prishtina A 14 5 2 7 30 : 27 17
9 Vigani 14 3 0 11 16 : 53 9
10 Roni 19 14 2 2 10 18 : 34 8
11 Ferronikeli A 15 2 1 12 18 : 64 7
GRUPI B U13 -
Llapi 3 : 2 Besiana 16.04.17 : 00:00
Internacional 0 : 5 2 Korriku B 16.04.17 : 00:00
Ferronikeli B 0 : 9 Ramiz Sadiku 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Ramiz Sadiku 14 14 0 0 90 : 5 42
2 Arsenali 14 13 0 1 55 : 9 39
3 Llapi 13 10 0 3 57 : 23 30
4 2 Korriku B 15 8 1 6 43 : 34 25
5 Besiana 15 7 2 6 45 : 24 23
6 Rilindja 13 5 2 6 29 : 24 17
7 Flamurtari 13 5 1 7 31 : 29 16
8 Ferronikeli B 15 4 1 10 23 : 48 13
9 Internacional 14 1 1 12 8 : 72 4
10 Prishtina B 14 1 0 13 9 : 99 3
GRUPI B U15 -
Llapi 5 : 0 Besiana 16.04.17 : 00:00
Internacional 2 : 3 2 Korriku B 16.04.17 : 00:00
Ferronikeli B 0 : 3 2 Korriku B 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Llapi 13 11 1 1 49 : 10 34
2 Arsenali 14 11 1 2 53 : 17 34
3 Ramiz Sadiku 13 9 3 1 44 : 7 30
4 Flamurtari 13 9 3 1 34 : 16 30
5 Besiana 15 4 6 5 19 : 22 18
6 Internacional 14 5 2 7 16 : 26 17
7 2 Korriku B 16 5 1 10 25 : 50 16
8 Ferronikeli B 15 4 0 11 17 : 32 12
9 Prishtina B 14 4 0 10 22 : 50 12
10 Rilindja 13 3 2 8 13 : 38 11
GRUPI B U17 -
Llapi 1 : 2 Besiana 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Flamurtari 14 12 2 0 44 : 10 38
2 Rilindja 13 10 2 1 37 : 16 32
3 2 Korriku B 15 10 1 4 42 : 18 31
4 Ramiz Sadiku 14 9 1 4 41 : 13 28
5 Arsenali 14 7 3 4 23 : 17 24
6 Llapi 13 5 2 6 27 : 29 17
7 Besiana 15 5 1 9 23 : 37 16
8 Internacional 13 3 1 9 33 : 44 10
9 Ferronikeli B 15 3 1 11 14 : 47 10
10 Prishtina B 14 2 2 10 18 : 35 8
GRUPI C U13 -
Elita F.A 0 : 3 Podujeva 16.04.17 : 00:00
Besëlidhja 0 : 5 Kurda 16.04.17 : 00:00
17 Qershori 0 : 13 Ferronikeli C 16.04.17 : 00:00
Kosovari 1 : 5 Fushë Kosova 16.04.17 : 00:00
Ardhmëria 4 : 2 QS Prishtina 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Ferronikeli C 14 13 1 0 102 : 7 40
2 Kurda 14 11 2 1 88 : 3 35
3 Podujeva 14 10 3 1 44 : 11 33
4 Besëlidhja 14 9 2 3 44 : 19 29
5 Elita F.A 14 4 4 6 18 : 29 16
6 Fushë Kosova 14 4 4 6 30 : 47 16
7 Ardhmëria 14 2 5 7 18 : 40 11
8 17 Qershori 14 2 2 10 16 : 65 8
9 QS Prishtina 14 1 2 11 17 : 79 5
10 Kosovari 14 1 1 12 14 : 91 4
GRUPI C U15 -
17 Qershori 2 : 3 Ferronikeli C 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Kurda 14 13 0 1 92 : 6 39
2 Besëlidhja 14 12 0 2 55 : 13 36
3 Fushë Kosova 14 9 1 4 33 : 18 28
4 Ferronikeli C 15 8 3 4 38 : 24 27
5 Podujeva 13 8 0 5 35 : 25 24
6 Elita F.A 14 6 1 7 12 : 28 19
7 17 Qershori 16 4 2 10 22 : 49 14
8 QS Prishtina 14 3 3 8 20 : 47 12
9 Ardhmëria 14 2 1 11 5 : 42 7
10 Kosovari 14 0 1 13 9 : 69 1
GRUPI C U17 -
Elita F.A 2 : 0 Podujeva 16.04.17 : 00:00
Besëlidhja 0 : 0 Kurda 16.04.17 : 00:00
17 Qershori 3 : 5 Ferronikeli C 16.04.17 : 00:00
Kosovari 0 : 2 Fushë Kosova 16.04.17 : 00:00
Ardhmëria 0 : 4 QS Prishtina 16.04.17 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Besëlidhja 14 12 1 1 57 : 8 37
2 Kurda 14 11 3 0 58 : 4 36
3 Fushë Kosova 14 12 0 2 34 : 6 36
4 Ferronikeli C 14 9 0 5 40 : 17 27
5 QS Prishtina 14 7 1 6 28 : 21 22
6 Elita F.A 14 4 1 9 25 : 39 13
7 Podujeva 14 4 1 9 20 : 39 13
8 Kosovari 14 4 1 9 16 : 46 13
9 17 Qershori 14 1 1 12 23 : 62 4
10 Ardhmëria 14 1 1 12 4 : 63 4