G.Xhaka e Mustafi kthehen në Gjermani
15.02.2017 | 14:07
Arsenali sonte do të jetë mysafir i Bayernit në stadiumin “Alianz Arena” të Munichut. Që nga minuta e parë titullar në përbërjen e Arsenalit pritet të jenë edhe dy futbollistët shqiptar, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi.
 
Sonte është nata e dytë e ndeshjeve të rrethit të parë të së tetës së finales në kuadër të Ligës së Kampionëve në futboll.
 
Formacionet e paralajmeruara sipas medieve të huaja janë:
 
Bayern: Neuer, Lahm, Alaba, Martinez, Humels, Vidal, Muller, Allonso, Lewnadowski, Thiago, Robben
 
Arsenal: Ospinja, Bellerin, Gibbs, Koscielni, Mustafi, Xhaka, Iwobi, Oxlade,Giroud, Coquelin, Alexis
 
Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe transmetohet në një prej kanaleve sportive te Kujtesa sport.
 
2E
Email to send to: *
Your name: *
Your E-mail: *