Çerek finalet: Bajerni-Real Madrid, Juventusi-Barcelona
17.03.2017 | 12:49
Është hedhur shorti për ndeshjet çerek finale të Ligës së kampionëve Evropian në futboll. Skuadra kampione e Evropës , Real Madrid do të përballet me përfaqësuesin e Anglisë, Bajern Mynih. Barcelona që konsiderohet njëri ndër kandidatët potencial për titullin e kampionit për kundërshtar do ta ketë Juventusit, kurse Lester Sity luan kundër Atletiko Madridit, ndërkaq Borusia ballafaqohet me Monakon.
Çerek finalet:
Lester Sity-Atletiko Madrid
Borusia-Monako
Bajerni-Real Madrid
Dhe Juventus-Barcelona. 
Ndeshjet e para do të zhvillohen më 11 e 12 prill, kurse ato të kthimit më 18 e 19 prill.
Finalja e madhe e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve, do të zhvillohet më 3 qershor në stadiumin nacional të Uellsit. 
G.K
Email to send to: *
Your name: *
Your E-mail: *