Sigal Prishtina merr vendim
08.03.2017 | 11:41
“Pas 4 vitesh pjesëmarrje në Ligën Ballkanike SIGAL UNIQA BIBL, garë në të cilën fituam dy herë titullin kampion, bordi drejtues i klubit ka vendosur për të ndërprerë pjesëmarrjen në këtë garë. I gjithë fokusi i klubit do të jetë në garat Europiane te FIBA-s dhe ato vendore.

Poashtu menaxhmenti i klubit ka vendosur që për edicionin e ardhshëm të konkurrojë për anëtarësim në ligën tjetër regjionale ABA LIGA.

Ne me këtë rast falënderojmë udhëheqësit e Ligës Ballkanike për mundësinë e dhënë për thyerjen e izolimit të basketbollit kosovar si dhe ngritjen e cilësisë së Klubit të Basketbollit Sigal Prishtina dhe basketbollit kosovar në përgjithësi”, thuhet ne komunikaten me shkrim te KB Sigal Prishtina.
Email to send to: *
Your name: *
Your E-mail: *
Basketboll: Super Liga "Meshkujt" -
Sigal Prishtina 116 : 63 Peja 18.03.18 : 00:00
Rahoveci 97 : 73 Golden Eagle Ylli 18.03.18 : 00:00
Borea 101 : 119 Bashkimi 18.03.18 : 00:00
Trepça 94 : 69 Kerasan Prishtina 17.03.18 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Sigal Prishtina 24 23 0 1 2343 : 1633 47
2 Bashkimi 23 18 0 5 2067 : 1625 41
3 Rahoveci 25 14 0 11 2100 : 2006 39
4 Golden Eagle Ylli 22 12 0 10 2005 : 1918 34
5 Trepça 23 11 0 12 1744 : 1874 34
6 Peja 23 6 0 17 1703 : 2085 29
7 Borea 23 5 0 18 1814 : 2203 28
8 Kerasan Prishtina 23 4 0 19 1728 : 2160 27
Basketboll: Super Liga "Femrat" -
Drita 53 : 30 Vushtrria 18.03.18 : 00:00
Penza 73 : 55 Kalaja 18.03.18 : 00:00
Sfera 37 : 103 Bashkimi 18.03.18 : 00:00
Trepça 31 : 92 Pro Bet Prishtina 18.03.18 : 00:00
Kastrioti 40 : 66 Vëllaznimi 18.03.18 : 00:00
# Ekipi L F B H +/- P
1 Penza 14 13 0 1 1043 : 596 27
2 Pro Bet Prishtina 14 12 0 2 1103 : 627 26
3 Bashkimi 14 11 0 3 965 : 665 25
4 Kastrioti 15 8 0 7 947 : 936 23
5 Vëllaznimi 14 8 0 6 688 : 708 22
6 Trepça 14 8 0 6 798 : 894 22
7 Drita 14 4 0 10 711 : 824 18
8 Kalaja 12 3 0 9 616 : 789 15
9 Vushtrria 14 1 0 13 552 : 1039 15
10 Sfera 13 1 0 12 695 : 1040 14